Kancelaria notarialna Opole

Kancelaria notarialna Opole
2 votes, 2.50 avg. rating (58% score)

Co robi notariusz?

Kancelaria notarialna Opole to usługi adresowane przede wszystkim do mieszkańców tegoż miasta i okolic, chociaż mogą z nich skorzystać i klienci z innych regionów Polski. Co prawda, nikt, kto mieszka we Wrocławiu, nie będzie na pewno zainteresowany ofertą: kancelaria notarialna Opole, bo przecież u siebie ma takich punktów całe mnóstwo. Ale może się zdarzyć i tak, że osoba z Wrocławia zostanie obdarowana jakimś majątkiem przez kogoś bliskiego z Opola i wówczas będzie jednak musiała się pofatygować tutaj, żeby sfinalizować sprawę w jednej z opolskich kancelarii notarialnej. Tak więc, wszystko jest możliwe.
Wróćmy teraz do pytania dotyczącego zakresu obowiązków notariusza. Przeciętny Nowak kojarzy tego urzędnika przede wszystkim ze sporządzaniem aktów notarialnych czy też aktów poświadczenia dziedziczenia. To rzeczywiście prawda, ale kompetencje notariusza są znacznie szersze. Oczywiście, że nie da się w tym miejscu wymienić ich wszystkich, ale warto wspomnieć jeszcze o kilku czynnościach notarialnych. To m. in. sporządzanie poświadczeń, np. zgodności okazanej kopii dokumentu z oryginałem, doręczanie oświadczeń,
spisywanie protokołów, sporządzanie protestów weksli i czeków, sporządzanie wypisów, odpisów czy wyciągów dokumentów, składanie wniosków o wpis w księdze wieczystej. U notariusza możemy zdeponować dokumenty, pieniądze oraz papiery wartościowe.
Jeśli ktoś chciałby jeszcze bardziej zgłębić temat, powinien sięgnąć do fachowej literatury lub też po prostu porozmawiać z samym notariuszem. Może to będzie inspiracją do tego, żeby poważnie pomyśleć o profesji notariusza. To oczywiście oferta dla młodych ludzi, którzy stoją przed wyborem swojej drogi zawodowej.

Posted by:

admin

Related articles

Back to Top