Sąd Rejonowy Sieradz, Radca prawny Gorzów, Windykacja masowa

Sąd Rejonowy Sieradz, Radca prawny Gorzów, Windykacja masowa
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)

Jak wynika z danych Biura Informacji Gospodarczej S.A. zadłużenie Polaków sięga już 23,6 mld złotych. Coraz więcej osób sięga po kredyty, często tzw. „chwilówki” nie myśląc o tym, czy będzie stać ich na spłatę zadłużenia. Wbrew pozorom, najczęściej nie są to osoby młode, które dopiero rozpoczęły swoją karierę zawodową i nie posiadając jeszcze życiowego doświadczenia i przezorności, dały się skusić bardzo obiecującym reklamom. Największa grupa kredytobiorców nie spłacających w terminie swoich należności mieści się w przedziale wiekowym 31-46 lat i są to głównie mężczyźni. W wielu przypadkach brak środków do spłaty jednego kredytu powoduje zaciągnięcie kolejnego. Tworzy się spirala zadłużenia, z której bardzo trudno wybrnąć.
Osoby, które wpadły w pułapkę kredytową mogą zasięgnąć porady u specjalistów. Zajmuje się tym wiele profesjonalnych kancelarii. Zainteresowani w łatwy sposób mogą znaleźć placówkę świadczącą takie usługi. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce „radca prawny” z dopiskiem miejsca naszego zamieszkania np. „radca prawny Gorzów”, a otrzymamy całą listę firm w wybranym miejscu, które specjalizują się w udzielaniu porad prawnych.
Warto udać się do specjalisty zanim egzekucją zadłużenia zajmie się windykacja masowa. Jeżeli już to nastąpi należy liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Do sumy należności głównej doliczony zostanie szereg wysokich opłat związanych z egzekucją komorniczą.
Warto wspomnieć, że windykacje rozpatrywane są przez sądy właściwe dla danej kancelarii. Dla przykładu, jeśli Kowalski mieszka w Bełchatowie, a Kancelaria ściągająca zadłużenie w Sieradzu sprawą zajmie się Sąd Rejonowy Sieradz.

Posted by:

admin

Related articles

Back to Top