Okna fix – wszystko co trzeba o nich wiedzieć

Okna fix

Okna fix, które się nie otwierają? Czy to w ogóle ma sens? Ktoś może zapytać po co w ogóle w domu nieotwierane okna? W ostatnim czasie właśnie takie fixy zyskują na popularności i są coraz chętniej wybierane i montowane, zwłaszcza w nowych domach. Okna stałe pozwalają na zastosowanie panoramicznych przeszkleń, co jest modnym trendem w budownictwie. Pozwalają doświetlić pomieszczenia, sprawiają, że dom staje się bardziej otwarty na przestrzeń.

Okna fix – rodzaje

Okna stałe, czyli inaczej nieotwierane, popularnie nazywane fixami można podzielić na dwa główne typy:

  • szklone w skrzydle – takie szklenie umieszcza się w skrzydle, dokładnie tak samo jak w przypadku okien tradycyjnych, z tą różnicą, że okna fix nie posiadają okuć ani klamek. Praktycznie nie można ich odróżnić od tradycyjnych, zwykłych okien. Wielu ludzi ceni okna fix za to, że świetnie sprawdzają się w domach, w których mają być zainstalowane bardzo duże przeszklenia. Dodatkowo okna stałe i otwierane mają tę zaletę, że bez trudu możne je ze sobą komponować, dzięki temu tworzą spójną całość;
  • szklone w ramie – w tym przypadku szklenie umieszcza się bezpośrednio w ramie, a ten typ okien cieszy się zdecydowanie większą popularnością niż okna fix szklone w skrzydle. Taka technika szklenia pozwala uzyskać panoramiczny efektu i bardzo dobrze sprawdza się w roli witryn sklepowych i przy tworzeniu dużych przeszkleń w domach. Okna, które szli się w ramie powszechnie są uważane za lepsze i szlachetniejsze niż te szklone w skrzydle. Natomiast sam wygląd okien to nie wszystko, ponieważ najważniejszy jest poziom termoizolacji, który zależy od zastosowanego pakietu szybowego, techniki produkcji oraz tego, czy poprawienie przeprowadzono montaż.

Zalety i wady okien, które się nie otwierają

Okna fix są coraz bardziej popularne, a ich liczne zalety przyczyniają się do tego, że coraz więcej ludzi decyduje się na montaż właśnie takich okien. Na pewno jednym z argumentów, który sprawia, że ludzie chętnie wybierają stałe okna jest cena – fixy potrafią być o kilkadziesiąt procent tańsze niż takie same okna otwierane. Dodatkowo pozwalają uzyskać efekt panoramiczności, bez konieczności dzielenia okna słupkami, a przez to wpuszczają do pomieszczenia więcej światła. Okna nieotwierane dają praktycznie nieograniczone możliwości jeśli chodzi o nadanie im kształtu.

Okna fix są częstym wyborem w przypadku okien narożnych i świetnie się w takich miejscach sprawdzają. Ale jak to często bywa, również okna stałe nie są pozbawione pewnych wad. Po pierwsze skoro się nie otwierają, nie ma możliwości przewietrzenia pomieszczenia i z tego powodu raczej nikt nie montuje samych fixów w salonie. Pozostaje także kwestia utrzymania ich w czystości. Okna fix brudzą się tak samo jak inne, ale należy pamiętać, że aby je umyć potrzebny jest dostęp z obu stron. O ile na parterze nie stanowi to problemu, o tyle na piętrze niezbędna będzie już drabina.

Podsumowanie

sklep Drew Dom z oknami PCV w Bielsku Białej jest tym miejscem, gdzie można zamówić okna fix. W ostatnim czasie takie okna są coraz bardziej popularne ze względu na swoją cenę, ale także na możliwości jakie oferują. Dzięki nim można wpuścić do domu więcej światła, a oprócz tego nadają budynkowi nowoczesny wygląd.

uppu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *